menu

pixelshark

AGENCJA
                        KREATYWNA
I interaktywna

pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark
strony www strony www strony www strony www strony www strony www
sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe
blockchain
blockchain

Strona internetowa vs blog

Obecność w Internecie jest dziś oczywistością dla niemal każdej osoby prowadzącej biznes. Stawiając pierwsze kroki w sieci, wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie: strona www czy blog firmowy? Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety obu rozwiązań oraz doradzamy, które z nich wybrać.

Strona internetowa – zalety

Dzięki firmowej witrynie możesz przedstawić się klientom, umożliwić im zapoznanie się z Twoją ofertą oraz złożenie zamówienia. Musisz przy tym pamiętać, że strona powinna być czytelna, musi się szybko uruchamiać oraz nie może przytłaczać nadmiarem opcji. Warto na niej umieścić dane kontaktowe oraz krótką historię firmy. Bardzo dobrym pomysłem będzie też wgranie zdjęć z wykonanych realizacji, jeżeli jest to możliwe w Twojej branży. Świetnie sprawdza się to np. dla usług remontowo-budowlanych, kosmetyczno-fryzjerskich czy projektowania ogrodów.

Jakie są ograniczenia klasycznych stron internetowych?

Klasyczne witryny służą najczęściej jako internetowe „wizytówki” człowieka bądź firmy. Można się z nich wiele dowiedzieć, ale po jakimś od ich odwiedzenia internauta zapomina o nich, a właściciel nie ma dużego wpływu na to, czy potencjalny klient wejdzie na daną stronę ponownie. Aktualizacje witryn internetowych mają miejsce najczęściej wtedy, gdy zmienia się szczegóły oferty lub wgrywa nowe zdjęcia z realizacji. Nie ma jednak elementu, który sprawia, że strona „żyje”. Do tej roli najlepiej sprawdzi się blog, o czym wie każdy rekin internetu.

Blog internetowy – dlaczego warto go założyć?

Naturą bloga jest to, że często pojawiają się na nim nowe treści. W przypadku firmy można się w ten sposób dzielić wiedzą związaną z prowadzoną działalnością. Co to oznacza dla przedsiębiorcy? Nie musi on już odpowiadać po raz setny na to samo pytanie, zadane przez kolejnego klienta. Internauta znajdzie informacje na blogu, a do autora zwróci się z konkretnym zamówieniem.

Prowadząc bloga firmowy, budujesz bowiem wizerunek eksperta. Jeżeli publikujesz regularnie i dostarczasz czytelnikom przydatne treści, prawdopodobnie bez wahania odezwą się oni do Ciebie, gdy zechcą zakupić Twój produkt lub usługę.

Jakie wady posiada blog firmowy?

Nie da się sprawić, by blog przedstawiał informacje w tak samo usystematyzowany i czytelny sposób, jak strona internetowa. Zalety dziennika internetowego są liczne, ale z pewnością w kwestii konkretnego przekazania kluczowych informacji prym wiodą klasyczne witryny.

Reasumując: jeżeli potencjalny klient chce szybko dowiedzieć się, ile kosztuje dana usługa i z czego się składa, to jego pierwszym wyborem będzie strona internetowa. Za pomocą kilku kliknięć dowie się on paru rzeczy, które na tym etapie są mu potrzebne. Na blogu natomiast może on uzupełnić wiedzę, poczytać bardziej szczegółowo o tym, jak firma realizuje projekty oraz jakie wartości przyświecają pracownikom podczas codziennej pracy.

Prawdziwy rekin internetu prowadzi zarówno stronę, jak i bloga!

W obecnych czasach drogą do sukcesu jest jednoczesne prowadzenie firmowej strony oraz bloga. Klasyczna witryna dostarcza podstawowych informacji i stanowi „wizytówkę” firmy, natomiast blog pozwala potencjalnym klientom przyjrzeć się bliżej firmie, zgłębić wiedzę na dany temat i nabrać zaufania do autorów.

Software house PixelShark

Strona internetowa to świetny sposób na zareklamowanie własnej firmy. Jest ona tak samo ważna, jak popularne dziś prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Dlatego nasza agencja interaktywnaw Łodzi oferuje stworzenie witryny nowoczesnej, która przyciągnie potencjalnych klientów i będzie przygotowana do późniejszych działań związanych z pozycjonowaniem, czyli SEO.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a co za tym idzie – zwiększy się świadomość o istnieniu Twojej działalności. Warto jest zatem postawić na stronę www wykorzystującą najnowsze technologie i modne szaty graficzne, co spowoduje stały napływ klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.