menu

pixelshark

AGENCJA
                        KREATYWNA
I interaktywna

pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark
strony www strony www strony www strony www strony www strony www
sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe
blockchain
blockchain

Responsywność strony internetowej

Co to jest responsywna strona internetowa?

Z każdym rokiem liczba użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych się zwiększa. Powodem jest nie tylko możliwość przeglądania aktualnych newsów ze świata i kraju wszędzie tam, gdzie tego chcemy. To także wygodny i szybki dostęp do usług i produktów. Już prawie 75% Polaków dokonuje operacji za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Ważne, aby Twoje usługi i asortyment były online zawsze wtedy, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Dostosuj własny e-biznes do ekranów smartfonów i tabletów. Jak tego dokonać? Czym jest strona mobilna czy responsywna? I jak zrobić stronę responsywną, aby korzystało z niej coraz więcej klientów?Strona responsywna (Responsive Web Design w skrócie strona RWD) to te serwisy internetowe, które automatycznie dopasowują swoją rozdzielczość do ekranu konkretnego urządzenia. Za sprawą tych właściwości niepotrzebne jest tworzenie kilku jednakowych witryn dedykowanych różnym urządzeniom – komputerom, smartfonom, tabletom, lub innym. Responsywne strony  internetowe to dzisiejszy must-have jeżeli prowadzisz własną firmę w sieci. Niedostosowanie się serwisu www do potrzeb użytkownika nie będzie dobrze odbierane, co zaowocuje krótszym okresem korzystania z zasobów strony, a także znacznie zmniejszy liczbę osób kupujących za jej pośrednictwem. Innymi słowy, brak takich właściwości Twojego serwisu jest po prostu niewygodne.


Jak sprawdzić, czy strona jest responsywna?

Najprostszym sposobem, aby sprawdzić responsywność strony internetowej, jest jej uruchomienie na różnego typu urządzeniach – od komputerów po smartfony i tablety. W przypadku gdy obsługujesz więcej niż jedną witrynę, metoda ta będzie czasochłonna i mało optymalna. Strony RWD sprawdzisz za pomocą profesjonalnych narzędzi dostępnych w sieci. Jakich?


Strony internetowe responsywne – skorzystaj z narzędzi

Szybkie, a co ważne, darmowe narzędzia dają podgląd na to, czy Twoja strona jest responsywna. Pierwsze z nich to Test Mobile Friendly. Stworzona przez Google opcja testowania witryny pod względem jej responsywności. Podając adres serwisu, otrzymujesz natychmiastową odpowiedź od giganta z Doliny Krzemowej, czy strona jest przyjazna użytkownikom, którzy korzystają z urządzeń mobilnych. Poza wynikiem dostajesz dodatkowo rezultat w postaci graficznej, jak witryna przedstawia się na ekranach o mniejszej rozdzielczości. Narzędzie jest na tyle pomocne, że wykazuje te elementy, na które należy zwrócić szczególną uwagą – błędy, długi czas ładowania, źle wyświetlane zasoby. Dostajesz gotową listę rzeczy do poprawy.


Sprawdź jakość wyświetlania się serwisu – dostosowanie strony www do urządzeń mobilnych 

SEOptimer to drugie z narzędzi, dzięki któremu sprawdzisz responsywność strony internetowej. Podobnie jak w przypadku Test Mobile Friendly, wystarczy podać adres serwisu. Szybka analiza daje podgląd na to, jak wypadł test. W przypadku problemów z wyświetleniem narzędzie informuje Cię co należy poprawić w RWD strony. Wykonując test przy użyciu tego programu, otrzymasz więcej przydatnych danych niż u poprzednika.


Responsywne strony www – sprawdź je z Google

Dobrze znany Google Chrom to kolejny sposób na sprawdzenie, czy projektowanie stron responsywnych internetowych przyniosło zamierzony skutek. Czy widok responsywny ma miejsce w przypadku Twojej witryny, dowiesz się używając klawisza funkcyjnego F12. Wejdź na stronę główną i skorzystaj z podglądu. Narzędzie jest na tyle dokładne, że jest w stanie dopasować widok do konkretnego modelu smartfona. 


Jak ustawić responsywność strony internetowej?

Jeżeli Twoja strona okazała się nieresponsywna, taką funkcjonalność można dodać. Jeżeli nie zadbałeś o to w trakcie tworzenia witryny, warto zgłosić się do profesjonalnej firmy, która dopasuje stronę www, a także przeprowadzi odpowiednie testy, które pomogą w projektowaniu. Oddanie w ręce specjalistów serwisu www jest doskonałą okazją do tego, aby nie tylko zadbać o mobilne strony responsywne, ale również odświeżyć grafikę i poszczególne moduły. Jest to tym bardziej istotne, jeżeli Twoja działalność jest głównie oparta na sprzedaży online.


Tworzenie responsywnych stron www – zadbaj o własny e-commerce z Pixelshark!

Projektowanie stron RWD dla Twojego e-biznesu tworzymy niemal od ręki. Odpowiednio skrojony do potrzeb klientów e-commerce to fundament działalności sklepów i usług. Jeżeli chcesz zapewnić użytkownikom dostęp do profesjonalnego sklepu internetowego, powierz to zadanie zespołowi z Pixelshark. Tworzenie responsywnej strony z Pixelshark to gwarancja nie tylko atrakcyjnej ceny, ale szansa na rozwój biznesu.


Tworzenie stron responsywnych oddaj fachowcom. Zadbaj o własną firmę online już dziś.

Software house PixelShark

Strona internetowa to świetny sposób na zareklamowanie własnej firmy. Jest ona tak samo ważna, jak popularne dziś prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Dlatego nasza agencja interaktywnaw Łodzi oferuje stworzenie witryny nowoczesnej, która przyciągnie potencjalnych klientów i będzie przygotowana do późniejszych działań związanych z pozycjonowaniem, czyli SEO.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a co za tym idzie – zwiększy się świadomość o istnieniu Twojej działalności. Warto jest zatem postawić na stronę www wykorzystującą najnowsze technologie i modne szaty graficzne, co spowoduje stały napływ klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.