menu

pixelshark

AGENCJA
                        KREATYWNA
I interaktywna

pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark
strony www strony www strony www strony www strony www strony www
sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe
blockchain
blockchain

Kto musi poznać podstawy tworzenia stron w HTML?

W obecnych czasach ciężko byłoby znaleźć osobę, która nigdy w życiu nie widziała strony internetowej. Każdy z nas ma do czynienia z różnymi witrynami przy okazji poszukiwania informacji, robienia zakupów w sieci czy odwiedzania portali społecznościowych. Rośnie więc zapotrzebowanie na pracę osób, które wiedzą jak tworzyć bądź modyfikować witryny internetowe. Poza aktywnością zawodową, znajomość HTML może przydać się także np. do prowadzenia prywatnego bloga lub strony traktującej o swoim hobby.

Podstawy HTML – dla kogo są niezbędne?

Graficy

Najważniejszymi zasadami tego języka powinny zainteresować się m.in. osoby odpowiedzialne za tworzenie stron internetowych pod kątem wizualnym. Dzięki znajomości HTML mogą one przewidzieć, która z ich inspiracji będzie możliwa do zrealizowania, a z którą trzeba się pożegnać. Jeżeli grafik wie, jak w ogólnym zarysie działa język HTML, może on łatwiej komunikować się z osobami, które w ramach swojego zadania przekształcają jego pracę w konkretny efekt. To z kolei przyspieszy cały proces.

Programiści

Tworzenie stron internetowych to nie tylko warstwa graficzna, ale też i wszystko to, co kryje się „pod spodem”, a więc skrypty obsługujące m.in. bazy danych. Za ich tworzenie i modyfikowanie odpowiadają programiści. Również i oni – podobnie, jak graficy – powinni znać podstawy języka HTML. Dzięki temu komunikacja między różnymi osobami biorącymi udział w tworzeniu strony staje się łatwiejsza.

Copywriterzy

Znajomość podstaw HTML ułatwia proces tworzenia treści na strony internetowe. Łatwiej jest zaplanować strukturę tekstu, jeżeli jest się świadomym np. znaczenia nagłówków H1 – H6 dla samej witryny. Od osób parających się tą profesją często oczekuje się też przygotowania meta tagów.

Osoby korzystające z systemów CMS

Systemy do zarządzania treścią CMS (ang.: Content Management System) to narzędzia, przy korzystaniu z których warto znać przynajmniej podstawy HTML. Dla kogo są one tworzone? Dla osób, które chcą prowadzić blog lub stronę firmową, ale nie mają możliwości zbudowania ich od podstaw. W tym przypadku znajomość języka HTML pozwala delikatnie zmodyfikować style i formaty na stronie oraz szybko poradzić sobie z ewentualnymi błędami.

Tworzenie stron internetowych – co oprócz HTML?

Do wykonania bądź modyfikacji stron internetowych nawet w najprostszej postaci nie zawsze wystarczą same podstawy HTML. Dla kogo przydatna będzie znajomość innych technologii, takich m.in. jak CSS, PHP czy JavaScript? Tę pierwszą powinni – choćby pobieżnie – poznać ci, którzy chcą na swojej stronie wykorzystać wiele różnych form wizualnych, tak by różniła się ona znacznie od innych witryn w sieci. PHP przyda się natomiast osobom chcącym stworzyć aplikacje, dzięki którym użytkownik może zapisać jakieś informacje na serwerze. Ten język programowania jest wykorzystywany m.in. do tworzenia for internetowych. JavaScript odpowiada natomiast za aktywne elementy na stronie, m.in. formularze z dynamicznie zmieniającą się treścią.

Software house PixelShark

Strona internetowa to świetny sposób na zareklamowanie własnej firmy. Jest ona tak samo ważna, jak popularne dziś prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Dlatego nasza agencja interaktywnaw Łodzi oferuje stworzenie witryny nowoczesnej, która przyciągnie potencjalnych klientów i będzie przygotowana do późniejszych działań związanych z pozycjonowaniem, czyli SEO.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a co za tym idzie – zwiększy się świadomość o istnieniu Twojej działalności. Warto jest zatem postawić na stronę www wykorzystującą najnowsze technologie i modne szaty graficzne, co spowoduje stały napływ klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.