menu

pixelshark

AGENCJA
                        KREATYWNA
I interaktywna

pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark
strony www strony www strony www strony www strony www strony www
sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe
blockchain
blockchain

7 framework-ów przydatnych do tworzenia aplikacji webowych

7 frameworków przydatnych do tworzenia aplikacji webowych

Framework to szkielet, w oparciu o który tworzy się gotowe aplikacje webowe. Korzystając z niego programista, może oszczędzić czas, bo musi napisać mniej kodu niż gdyby tworzył projekt od zera. Jak nazywają się i co oferują niezbędne frameworki stworzone dla najpopularniejszych języków programowania? Sprawdź!

Frameworki Javy

Spring

Zaczęło się dość niewinnie, od opublikowania fragmentów kodu w książce, której autorem był Rod Johnson. Pozytywne reakcje czytelników spowodowały, że Johnson wraz ze współpracownikami założyli firmę i zaczęli obsługiwać szablon Spring oraz doradzać używającym go programistom. Dziś wiele osób wymieniając niezbędne frameworki na jednym z pierwszych miejsc stawia właśnie Spring. Nie wymusza on określonego modelu programowania, pozostawiając developerowi sporą swobodę.

Struts

Niejeden rekin internetu korzysta ze Struts, czyli frameworku do obsługi danych. Za sprawą komponentów Form Bean pozwala on odpowiednio opracować dane przesyłane z formularzy na stronach internetowych. Po polsku słowo „Strut” oznacza podporę bądź wspornik, a nazwa tego frameworku ukazuje intencje, jakie towarzyszyły jego twórcom.

Niezbędne frameworki PHP

Zend 2 Framework

To jedna z popularniejszych platform programistycznych dla języka PHP. Każdy rekin internetu spotkał się z tą nazwą. Nie jest to jednak zabawka, dlatego na opanowanie tego frameworku trzeba poświęcić sporo czasu. W zamian otrzymuje się wręcz nieograniczone możliwości tworzenia rozmaitych stron internetowych. Również aplikacje webowe mogą działać w oparciu o tę platformę.

Symfony 2.0

Framework przygotowano głównie z myślą o stronach biznesowych. Ma on dość duże możliwości i wyprzedza swojego poprzednika (wersję 1.0) pod względem szybkości oraz wydajności. W aktualnej wersji poprawiono także kwestie związane z bezpieczeństwem.

Frameworki do innych języków

.NET Framework

Jest to platforma stworzona przez giganta z branży komputerowej – firmę Microsoft. Przy jej użyciu pisanych jest mnóstwo rozmaitych aplikacji, dlatego można bez wahania powiedzieć, że zalicza się do niezbędnych frameworków. Przeciętny użytkownik może natomiast nawet nie zauważyć obecności platformy na swoim komputerze, gdyż ta instaluje się samoczynnie razem z aplikacjami.

Django

Aplikacje webowe tworzone w języku Python często opierają się o Django – framework biorący swą nazwę od imienia słynnego gitarzysty – Django Reinhardta. Obsługuje on m.in. bazy danych PostgreSQL, MySQL, SQLite czy Oracle. Posiada szerokie możliwości, o czym świadczy fakt, że na tym frameworku działają bądź działały takie serwisy, jak Pinterest, Instagram czy The Washington Times.

React.js

To jeden z najlepiej ocenianych na GitHubie frameworków do JavaScript. Zapewnia satysfakcjonującą kompatybilność wsteczną, dzięki czemu można być spokojnym, że stworzone na tej platformie aplikacje przez długi czas będą prawidłowo działały. Za jej pomocą buduje się przede wszystkim interfejsy użytkownika (również te najbardziej rozbudowane).

Software house PixelShark

Strona internetowa to świetny sposób na zareklamowanie własnej firmy. Jest ona tak samo ważna, jak popularne dziś prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Dlatego nasza agencja interaktywnaw Łodzi oferuje stworzenie witryny nowoczesnej, która przyciągnie potencjalnych klientów i będzie przygotowana do późniejszych działań związanych z pozycjonowaniem, czyli SEO.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a co za tym idzie – zwiększy się świadomość o istnieniu Twojej działalności. Warto jest zatem postawić na stronę www wykorzystującą najnowsze technologie i modne szaty graficzne, co spowoduje stały napływ klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.