menu

pixelshark

AGENCJA
                        KREATYWNA
I interaktywna

pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark
strony www strony www strony www strony www strony www strony www
sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe
blockchain
blockchain

Jak stworzyć sklep internetowy – kilka prostych zasad cz. 1

Tendencja otwierania biznesu w internecie lub przenoszenia go do cyberprzestrzeni z każdym rokiem jest coraz bardziej zauważalna. Zaistnienie w sieci gwarantuje znacznie lepszą sprzedaż, zwiększenie puli klientów i zauważalnie efektywniejsze metody promocji. Nic więc dziwnego, że nawet osoby, które do niedawna spoglądały w kierunku sprzedaży online z pewną dozą nieufności, obecnie same próbują swoich sił w tym obszarze, zastanawiając się, jak zbudować sklep internetowy. Istnieje kilka złotych porad, od których warto w ogóle zacząć swoją przygodę z e-commerce. Czytając ten poradnik, poznasz najistotniejsze reguły, jeśli chodzi o stworzenie sklepu internetowego.

Budowanie sklepów internetowych – asortyment

Pierwszym pytaniem, na jakie musisz sobie odpowiedzieć, kiedy interesuje Cię wykonanie sklepu internetowego, to jaki asortyment dobrać. Pamiętaj, że istnieją branże o bardzo wysokim stopniu nasycenia – decydując się na butik odzieżowy czy niewielki sklepik obuwniczy, możesz mieć problemy z przebiciem się przez konkurencję. A ta przecież nie śpi i z każdym dniem szuka nowych sposobów na pozyskanie większej liczby konsumentów. Zwróć też uwagę na to, że nie wszystkie biznesy są jeszcze na dobre zadomowione w przestrzeni internetowej. Wiele osób wciąż woli przymierzyć buty przed ich zakupem. Myśląc więc o tym, jak stworzyć sklep internetowy, zastanów się, czy Twoja oferta sprawdzi się w takim modelu sprzedażowym.

Jak założyć własny sklep internetowy – platforma

Sprawą, której z pewnością musisz poświęcić dłuższą chwilę, to wybór platformy, silnika, na którym Twój sklep będzie działał. Obecnie na rynku można znaleźć wiele interesujących ofert, w których ramach zapewnisz sobie wiele interesujących ułatwień – szczególnie istotnych dla osób stawiających swoje pierwsze kroki na tym gruncie. Na jakie elementy musisz koniecznie zwrócić uwagę, kiedy interesuje Cię założenie sklepu internetowego?

Po pierwsze, koszty. Wiele platform oferuje abonamentowy system rozliczania się, cena natomiast uwarunkowana jest wybranym planem określającym zakres dostępnych funkcjonalności. Większość z nich umożliwia też darmowy okres próbny, dzięki czemu zapoznasz się ze specyfiką środowiska bez konieczności inwestowania w ciemno.

Po drugie, intuicyjność. Zastanawiając się, jak zbudować sklep internetowy, na pewno masz obawy, czy poradzisz sobie z obsługą platformy. Na szczęście wiele z dostępnych rozwiązań jest na tyle nieskomplikowanych, że nie będziesz miał najmniejszych problemów z nauką wszystkich dostępnych funkcjonalności.

Po trzecie, personalizacja – jak zrobić sklep internetowy cechujący się nietuzinkowym i oryginalnym designem? W internecie jest wiele podobnie wyglądających sklepów online, co możemy więc zrobić? Z pewnością chcesz wyróżnić się z tła – zadbaj więc o możliwie jak największe dostosowanie aspektów wizualnych strony do swoich potrzeb i gustu. Wybierz platformę, która to umożliwia.

Tworzenie sklepu internetowego krok po kroku – infrastruktura

Na pewno wielokrotnie sam byłeś klientem sklepu online – wiesz zatem doskonale, jakie elementy infrastruktury strony były dla Ciebie wygodne, które natomiast powodowały, że miałeś ochotę opuścić witrynę. Kiedy zamierzasz zabrać się za wykonanie sklepu internetowego, myśl kategoriami klienta. Wybierz profesjonalnie wyglądający szablon wzbudzający zaufanie internautów oraz poczucie obcowania z poważną firmą. Jeśli nie czujesz się na siłach w tworzeniu własnego layoutu, znacznie lepszym pomysłem okaże się wybór lub zakup przygotowanych wcześniej przez właścicieli platformy i ręczne dostosowywanie ich elementów.

Jak zrobić stronę sklepu internetowego? Szablon powinien być przede wszystkim minimalistyczny, z wyraźnie zaznaczonymi punktami nawigacji. Użytkownik na pierwszy rzut oka musi widzieć, gdzie jest menu i intuicyjnie się po nim poruszać. Na końcu wzbogać serwis o content – zarówno wizualny, jak i tekstowy. W przypadku tego ostatniego istotnym czynnikiem okaże się krótka notka „o nas”, a także regulamin oraz polityka prywatności. Z kolei zdjęcia produktowe oraz fotografie wpisujące się w ogólny charakter branży, w której działasz, z pewnością przykują uwagę klientów. Budowanie sklepów internetowych często opiera się na tworzeniu sposobów pozyskania zainteresowania internautów.

Nie zapomnij także o aspektach technicznych. Zadbaj o responsywność strony, szybkie wczytywanie treści oraz przejrzystość. „Atakowanie” użytkowników masą informacji i obrazków na dzień dobry może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Jak założyć sklep internetowy – to już wiemy

Na zakończenie pierwszej części artykułu traktującego o tym, jak otworzyć sklep internetowy krok po kroku, warto zrobić małe podsumowanie:

 • Dobry asortyment
  • zastanów się, czy Twój asortyment dostosowany jest do sprzedaży w internecie;   
  • popularne produkty jak odzież mają duża konkurencyjność – trudno będzie się przebić.
 • Intuicyjna, łatwa w obsłudze platforma
  • weź pod uwagę budżet, jakim dysponujesz i pod tym kątem zacznij szukać platformy;
  • jeśli nie masz doświadczenia w obsłudze podobnych systemów, znajdź taki, który nie przysporzy Ci żadnych trudności;        
  • szukaj platform umożliwiających personalizację wyglądu – tym sposobem odróżnisz się od wielu sklepów online.        
 • Infrastruktura –  myśl jak klient
  • wybrany przez Ciebie szablon powinien nawiązywać estetyką i charakterem do branży – to wzbudzi zaufanie internautów;   
  • nie utrudniaj klientom zakupów – skróć drogę zakupową do minimum poprzez wygodną nawigację w obrębie strony;
  • nie zapomnij o treści – tekstowej oraz obrazkowej.

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga, wkrótce pojawi się dalsza część wpisu, w której rzucimy światło na kolejne wątpliwości towarzyszące zagadnieniu: jak założyć sklep internetowy krok po kroku.

Jeśli potrzebujesz pomocy w stworzeniu swojego sklepu internetowego, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą PixelShark. Połączenie doświadczenia oraz znajomości najnowszych technik wykorzystywanych w procesie budowy sklepów online pozwala nam realizować usługi na najwyższym poziomie. Zainteresowany? Zapytaj o wycenę.

Software house PixelShark

Strona internetowa to świetny sposób na zareklamowanie własnej firmy. Jest ona tak samo ważna, jak popularne dziś prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Dlatego nasza agencja interaktywnaw Łodzi oferuje stworzenie witryny nowoczesnej, która przyciągnie potencjalnych klientów i będzie przygotowana do późniejszych działań związanych z pozycjonowaniem, czyli SEO.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a co za tym idzie – zwiększy się świadomość o istnieniu Twojej działalności. Warto jest zatem postawić na stronę www wykorzystującą najnowsze technologie i modne szaty graficzne, co spowoduje stały napływ klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.