menu

pixelshark

AGENCJA
                        KREATYWNA
I interaktywna

pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark
strony www strony www strony www strony www strony www strony www
sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe
blockchain
blockchain

Jakie aplikacje mobilne są najbardziej popularne?

Niemal każdy posiadacz smartfona ma swoje ulubione aplikacje mobilne, z których regularnie korzysta. Wiele z nich przez cały czas działa w tle i przesyła użytkownikowi powiadomienia, dla jednych jest to zaleta, dla innych nie. Co jeszcze w nich cenimy?

Komunikatory – dają kontakt ze światem

WhatsApp czy Messenger mają kilka zasadniczych zalet. Przede wszystkim w opini wielu osób przewyższają tradycyjne wiadomości SMS oraz połączenia głosowe. Aplikacje na smartfony pozwalają m.in. zobaczyć, czy odbiorca przeczytał naszą wiadomość. Możemy też do niej załączyć zdjęcie z telefonu, plik z dokumentem i wiele, wiele innych. Dużym atutem jest fakt, że działają one za pośrednictwem Internetu, a nie sieci GSM. Można powiedzieć, że dla ich użytkowników „nie ma granic”. Trwająca godzinę rozmowa z osobą przebywającą na drugim końcu świata już nie zrujnuje Twojego rachunku za telefon.

Gry – na rozrywkę zawsze znajdzie się chwilę

Rosnąca moc obliczeniowa, jaką dają urządzenia mobilne, pozwala tworzyć coraz lepsze gry. Z racji że telefon mamy zawsze przy sobie, nieraz ciężko powstrzymać się od krótkiej rozgrywki np. podczas jazdy autobusem. Do popularnych gier należą m.in. edycje mobilne tytułów znanych z konsoli i komputerów, np. Fortnite czy Angry Birds. Na smartfonie bądź tablecie możemy też zagrać m.in. w Gwiezdne Wojny, South Park, Clash of Clans czy World of Tanks. W wielu grach można zdobywać kolejne osiągnięcia, rywalizować ze znajomymi lub całkiem obcymi osobami oraz wygrywać nagrody.

Nawigacja – nigdy się nie zgubisz

Tego typu aplikacje na smartfony obecnie zdają się niemal całkowicie wypierać klasyczne systemy nawigacji. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest automatyczna, błyskawiczna aktualizacja map. Oprócz klasycznych już Google Maps, dużą popularnością cieszy się m.in. Yanosik. Aplikacja ta pozwala na bieżąco dowiadywać się oraz informować innych uczestników ruchu o wypadkach i kolizjach, remontach dróg bądź innych utrudnieniach, a nawet… policyjnych kontrolach prędkości.

Zakupy

Coraz większą rolę odgrywają aplikacje mobilne sklepów i sieci handlowych. Można dzięki nim poznać oferty promocyjne, zarządzać punktami w programach lojalnościowych czy składać zamówienia. Sporym powodzeniem cieszą się też porównywarki cen oraz aplikacje na smartfony prezentujące aktualne gazetki promocyjne dużych sklepów.

Inne

Oprócz najpopularniejszych aplikacji warto zwrócić uwagę na te mniej znane, a czasem niezwykle przydatne. Jedną z nich będzie skaner, za pomocą którego można nadać zdjęciom wykonanym przez smartfon wygląd taki, jak gdyby były zeskanowane tradycyjnym urządzeniem. Inna ciekawa opcja to program do e-booków. Dzięki takim aplikacjom możemy wykorzystać swój telefon do czytania książek – czynności, na którą niestety w dzisiejszym świecie często brakuje czasu, a która niezaprzeczalnie rozwija intelekt.

Jak wykorzystać urządzenia mobilne w swoim biznesie?

Jeżeli prowadzisz firmę i zatrudniasz ludzi, rozważ wykorzystanie potencjału, jaki dają aplikacje mobilne tworzone na zamówienie. Możesz zlecić przygotowanie programów, które ułatwią zarządzanie zasobami, planowanie dostaw czy obsługę klientów Twojej firmy.

Software house PixelShark

Strona internetowa to świetny sposób na zareklamowanie własnej firmy. Jest ona tak samo ważna, jak popularne dziś prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Dlatego nasza agencja interaktywnaw Łodzi oferuje stworzenie witryny nowoczesnej, która przyciągnie potencjalnych klientów i będzie przygotowana do późniejszych działań związanych z pozycjonowaniem, czyli SEO.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a co za tym idzie – zwiększy się świadomość o istnieniu Twojej działalności. Warto jest zatem postawić na stronę www wykorzystującą najnowsze technologie i modne szaty graficzne, co spowoduje stały napływ klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.