menu

pixelshark

AGENCJA
                        KREATYWNA
I interaktywna

pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark
strony www strony www strony www strony www strony www strony www
sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe
blockchain
blockchain

Po czym poznasz dobrego programistę?

W Polsce mamy tysiące programistów, a na świecie jest ich miliony. Podobnie, jak w każdym innym zawodzie, również i tutaj największe sukcesy osiągają nieliczni. Pomagają im w tym określone cechy osobowości oraz przejawiane przez nich postawy. Niektórzy utrzymują się „na topie” przez lata, nawet pomimo zmian w technologiach programowania. Co o tym decyduje?

Nastawienie na rozwiązywanie problemów

Dobry programista to osoba, której niestraszne są przeszkody i utrudnienia. Podczas przygotowywania kodu wiele razy trzeba wprowadzać modyfikacje, usuwać niektóre „linijki”, dodawać nowe, a czasem wręcz zaczynać pracę od początku. Najwięksi specjaliści traktują takie sytuacje jako wyzwania i chętnie się z nimi mierzą. Podobnie jest w przypadku naprawy błędów w działających aplikacjach. Profesjonalny programista nie będzie ograniczał się do sztampowego: „dziwne… u mnie działa.”.

Dokładność to podstawa

Przygotowanie nawet z pozoru prostych aplikacji wymaga stworzenia obszernego kodu, w którym każda komenda musi znajdować się w odpowiednim miejscu. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy mamy do czynienia ze skomplikowanymi systemami, np. do obsługi sklepów internetowych. Ktoś niedokładny nie byłby w stanie odnaleźć fragmentu kodu, a to on odpowiada za błędne naliczanie cen lub wyświetlanie niewłaściwej ilości produktów.

Twórcza postawa

Można powiedzieć, że programując tworzy się „coś z niczego”. To w głowie programisty powstają zręby pomysłów, szkice i prototypy. Potrzeba sporych zasobów kreatywności, by idee przenieść na papier… czy raczej na ekran komputera.

Gotowość do ciągłego uczenia się

Stały rozwój technologii, pojawianie się nowych koncepcji i zmieniające się oczekiwania klientów powodują, że w tym zawodzie wciąż trzeba pochłaniać nową wiedzę. Wielu headhunterów z branży IT mocno zastanawia się nad tym, jak znaleźć programistę, który będzie potrafił stale dopasowywać się do zmieniającego otoczenia. Ci najsłabiej się adaptują, powoli będą „wypadać” z biznesu.

Umiejętność pracy w zespole

Zdecydowana większość poważnych projektów jest realizowana w grupach kilku- bądź kilkunastoosobowych. Stąd też – wbrew stereotypom – dobry programista potrafi jasno komunikować swoje zamiary, mówić o problemach czy wątpliwościach oraz widzi największe zalety i wady współpracowników.

Chęć do upraszczania, nie do komplikowania

Profesjonalny programista zdaje sobie sprawę z tego, że dobrze wykonana aplikacja powinna być wydajna. A za to z kolei odpowiada maksymalne skrócenie i uproszczenie kodu – bez zbędnych „upiększeń” wynikających z chęci zaimponowania innym czy podbudowania własnego ego. Często proste rozwiązania są najlepsze i również w programowaniu zasada ta znajduje odzwierciedlenie.

Analityczne myślenie

Zastanawiając się, jak znaleźć programistę z odpowiednimi kompetencjami, warto szukać wśród osób, które postrzegają rzeczywistość wieloaspektowo. Podejmują decyzje w oparciu o różne czynniki, szacując wcześniej wagę każdego z nich. Takie podejście do życia jest bardzo przydatne w omawianej profesji.

Software house PixelShark

Strona internetowa to świetny sposób na zareklamowanie własnej firmy. Jest ona tak samo ważna, jak popularne dziś prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Dlatego nasza agencja interaktywnaw Łodzi oferuje stworzenie witryny nowoczesnej, która przyciągnie potencjalnych klientów i będzie przygotowana do późniejszych działań związanych z pozycjonowaniem, czyli SEO.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a co za tym idzie – zwiększy się świadomość o istnieniu Twojej działalności. Warto jest zatem postawić na stronę www wykorzystującą najnowsze technologie i modne szaty graficzne, co spowoduje stały napływ klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.