menu

pixelshark

AGENCJA
                        KREATYWNA
I interaktywna

pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark
strony www strony www strony www strony www strony www strony www
sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe
blockchain
blockchain

Phalcon framework

Czy uda się wykonać wysoce wydajna i skalowalna aplikację www w języku PHP na miarę np. aplikacji pisanej w języku C ?

Owszem, wykorzystując do tego stosunkowo młody framework we wzorcu MVC o nazwie PHALCON”. Wszelkie testy pokazują, że nie ma on żadnej konkurencji jeśli chodzi o szybkość i wydajność w porównaniu do wszystkich topowych dobrze znanych framework-ów.

Phalcon to framework z otwartym kodem który powstał w 2012 r. Zasadniczo każda struktura PHP twierdzi, że jest wyjątkowa, wymieniając pewne cechy, zasady projektowania lub nienaganną dokumentację jako dowód. Ale wśród wszystkich tych rozwiązań Phalcon jest wyjątkowy.

W przeciwieństwie do większości frameworków PHP, nie jest instalowany jako zwykły katalog, ale zamiast tego jest napisany w języku Zephir, parsowany do C, skompilowany i dostarczony jako rozszerzenie PHP oparte na C.

Celem tego podejścia było sprawienie, aby framworki były szybsze bez poświęcania funkcji i przejścia na mikroformy. Zadziałało? Zobaczmy.

W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy rozprzestrzenianie się framework-ów PHP. Pod pojęciem „struktura” rozumiemy właściwie ustandaryzowany zestaw gotowych narzędzi i komponentów, które przyspieszają rozwój aplikacji. Pomagają w pisaniu aplikacji, które mają zwartą, czytelną i łatwą do zrozumienia strukturę (w szczególności model MVC) i kod. Niestety wygoda ta ma swoją cenę. W większości przypadków im szerszy szkielet, tym bardziej wpływa on na wydajność końcowego produktu.

Chcę, aby moja mała aplikacja była szybka – czy oznacza to, że frameworki będą dla mnie bezużyteczne?

Absolutnie nie. Jeśli twoja aplikacja jest mała, a wydajność jest priorytetem, możesz użyć tzw. Microframeworks – mniejszych wersji większych frameworków, które mają na celu zapewnienie bardzo podstawowych funkcjonalności bez poświęcania wydajności. To może zadziałać. Ale co, jeśli nasza aplikacja będzie wymagać coraz bardziej złożonych komponentów w przyszłości, aby w pełni wykorzystać jej potencjał i rosnącą popularność? Jest szansa, że ​​będzie musiała zostać całkowicie przepisana przy użyciu innej, bardziej kompleksowej struktury.

Phalcon – idealna równowaga pomiędzy rozmiarem i wydajnością

Jeśli chodzi o tworzenie aplikacji – nie jesteś zadowolony z kompromisu, prawda? Jeśli tak rzeczywiście jest, powinieneś zdecydowanie przyjrzeć się Phalconowi. Ta konkretna struktura zapewni Ci wszystkie typowe cechy dużych i wszechstronnych frameworków, ale jednocześnie, ponieważ jest dostarczana jako moduł języka PHP oparty na języku C, jej skompilowane komponenty sprawiają, że jest znacznie szybszy niż te tradycyjne. napisane w czystym PHP. Wydajność odkładana na bok, podejście Phalcon do wielu typowych rozwiązań – takich jak wstrzyknięcie zależności lub usługi – znacznie różni się od tych powszechnie używanych przez większość frameworków PHP, co okazuje się być znacznie bardziej praktyczne. Innym ciekawym i godnym uwagi faktem jest to, że twórcy oprogramowania Phalcon stworzyli nowy język programowania wysokiego poziomu o nazwie Zephir w ramach projektu. Możesz dowiedzieć się więcej o tym tutaj.

Dlaczego Phalcon?

Jest wiele dobrych powodów, dla których powinieneś przynajmniej spróbować wypróbować Phalcon. Aby wymienić niektóre z najważniejszych:

  •  To najszybsza wersja frameworka PHP,
  •  Wykorzystanie zasobów serwera jest bardzo niskie,
  • Zapewnia wszystkie standardowe komponenty, w tym ORM (wbudowane wsparcie dla SQL i NoSQL), MVC, routery, REST, wtrysk zależności, cache, silniki szablonów, ACL i wiele więcej,
  • Może być stosowany zarówno jako mikro- i makroskładnik,
  • Dostarczana jest obszerna i jakościowa dokumentacja,
  •  Ciągły wzrost i dostęp do pomocy jest zapewniony dzięki rosnącej i niezwykle przyjaznej społeczności.
  • Obsługuje PHP7.

Czy Phalcon jest taki idealny?

Oczywiście, że nie, nic nie jest idealne. Zanim zagłębisz się w Phalcon, powinieneś wiedzieć, że ze względu na jego naturę jako modułu PHP napisanego w C, jego konfiguracja nie jest tak prosta. To musi być zainstalowane i skompilowane przez administratora. W niektórych przypadkach musisz skontaktować się ze swoim dostawcą usług hostingowych, aby mógł to zrobić za Ciebie. Dość często jednak wiele firm hostingowych oferuje Phalcon po wyjęciu z pudełka. Co więcej, debugowanie jądra Phalcon jest dość skomplikowane. Z drugiej strony, jest naprawdę dobrze dopracowany i nie będziesz się obawiać zbyt wielu błędów. Jeśli naprawdę chcesz zagłębić się w Phalcon, zawsze możesz pobrać odpowiednie narzędzie i debugować jego wydajność. Szczegółowe instrukcje na ten temat można znaleźć na oficjalnej stronie projektu Phalcon.

Kilka słów o prędkości

Jest naprawdę szybki. Aby jednak uzyskać lepszy obraz, przyjrzyjmy się niektórym z dostępnych wzorców. Poniżej znajdują się wyniki z czwartego kwartału 2015 roku.

Jak rozpocząć przygodę z Phalconem?

Jeśli zastanawiasz się na tym etapie, jak rozpocząć korzystanie z Phalcon, sugerujemy następujące kroki:

Jeśli masz jakiekolwiek problemy, internet jest pełen materiałów. Będziesz także potrzebował listy poleceń niezbędnych do instalacji i kompilacji Phalcon na Linux / Unix / Mac. oficjalna dokumentacja (dostępna w wielu językach), Phalcon i, oczywiście, znany i lubiany stackoverflow.com.

Jeśli chcesz być na bieżąco – śledź:

    Witryna Phalcon

    oficjalny blog
 Strona na Facebooku
Kanał na Twitterze
Kanał Google Plus
Strona Github.

Phalcon zapewnia naprawdę wyjątkowe i świeże podejście do frameworków PHP i wierzymy, że wyróżnia się na tyle, by przynajmniej dać mu szansę.

Być może stanie się Twoim nowym narzędziem wyboru do szybkiego budowania zaawansowanych aplikacji?

Software house PixelShark

Strona internetowa to świetny sposób na zareklamowanie własnej firmy. Jest ona tak samo ważna, jak popularne dziś prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Dlatego nasza agencja interaktywnaw Łodzi oferuje stworzenie witryny nowoczesnej, która przyciągnie potencjalnych klientów i będzie przygotowana do późniejszych działań związanych z pozycjonowaniem, czyli SEO.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a co za tym idzie – zwiększy się świadomość o istnieniu Twojej działalności. Warto jest zatem postawić na stronę www wykorzystującą najnowsze technologie i modne szaty graficzne, co spowoduje stały napływ klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.