Yes, using a relatively young framework in the MVC pattern called PHALCON. „All tests show that it has no competition in terms of speed and performance compared to all top well-known frameworks.
Phalcon is an open-source framework that was created in 2012. Essentially, every PHP structure claims to be unique, listing certain features, design principles or impeccable documentation as proof. But among all these solutions, Phalcon is unique. Unlike most PHP frameworks, it is not installed as a regular directory, but instead is written in Zephir, parsed to C, compiled and provided as a PHP extension based on C.
The purpose of this approach was making framworki faster without sacrificing functions and switching to microforms. It worked? Let’s see. In the last few years, we have observed the spread of PHP frameworks. By „structure” we mean a properly standardized set of ready-made tools and components that accelerate the development of applications. They help in writing applications that have a compact, readable and easy to understand structure (in particular the MVC model) and code. Unfortunately, this convenience has its price. In most cases, the wider the skeleton, the more it affects the performance of the final product.
Owszem, wykorzystując do tego stosunkowo młody framework we wzorcu MVC o nazwie PHALCON”. Wszelkie testy pokazują, że nie ma on żadnej konkurencji jeśli chodzi o szybkość i wydajność w porównaniu do wszystkich topowych dobrze znanych framework-ów.
Phalcon to framework z otwartym kodem który powstał w 2012 r. Zasadniczo każda struktura PHP twierdzi, że jest wyjątkowa, wymieniając pewne cechy, zasady projektowania lub nienaganną dokumentację jako dowód. Ale wśród wszystkich tych rozwiązań Phalcon jest wyjątkowy.
W przeciwieństwie do większości frameworków PHP, nie jest instalowany jako zwykły katalog, ale zamiast tego jest napisany w języku Zephir, parsowany do C, skompilowany i dostarczony jako rozszerzenie PHP oparte na C.
Celem tego podejścia było sprawienie, aby framworki były szybsze bez poświęcania funkcji i przejścia na mikroformy. Zadziałało? Zobaczmy.
W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy rozprzestrzenianie się framework-ów PHP. Pod pojęciem “struktura” rozumiemy właściwie ustandaryzowany zestaw gotowych narzędzi i komponentów, które przyspieszają rozwój aplikacji. Pomagają w pisaniu aplikacji, które mają zwartą, czytelną i łatwą do zrozumienia strukturę (w szczególności model MVC) i kod. Niestety wygoda ta ma swoją cenę. W większości przypadków im szerszy szkielet, tym bardziej wpływa on na wydajność końcowego produktu.
Absolutnie nie. Jeśli twoja aplikacja jest mała, a wydajność jest priorytetem, możesz użyć tzw. Microframeworks – mniejszych wersji większych frameworków, które mają na celu zapewnienie bardzo podstawowych funkcjonalności bez poświęcania wydajności. To może zadziałać. Ale co, jeśli nasza aplikacja będzie wymagać coraz bardziej złożonych komponentów w przyszłości, aby w pełni wykorzystać jej potencjał i rosnącą popularność? Jest szansa, że będzie musiała zostać całkowicie przepisana przy użyciu innej, bardziej kompleksowej struktury.
Jeśli chodzi o tworzenie aplikacji – nie jesteś zadowolony z kompromisu, prawda? Jeśli tak rzeczywiście jest, powinieneś zdecydowanie przyjrzeć się Phalconowi. Ta konkretna struktura zapewni Ci wszystkie typowe cechy dużych i wszechstronnych frameworków, ale jednocześnie, ponieważ jest dostarczana jako moduł języka PHP oparty na języku C, jej skompilowane komponenty sprawiają, że jest znacznie szybszy niż te tradycyjne. napisane w czystym PHP. Wydajność odkładana na bok, podejście Phalcon do wielu typowych rozwiązań – takich jak wstrzyknięcie zależności lub usługi – znacznie różni się od tych powszechnie używanych przez większość frameworków PHP, co okazuje się być znacznie bardziej praktyczne. Innym ciekawym i godnym uwagi faktem jest to, że twórcy oprogramowania Phalcon stworzyli nowy język programowania wysokiego poziomu o nazwie Zephir w ramach projektu. Możesz dowiedzieć się więcej o tym tutaj.
Jest wiele dobrych powodów, dla których powinieneś przynajmniej spróbować wypróbować Phalcon. Aby wymienić niektóre z najważniejszych:
Oczywiście, że nie, nic nie jest idealne. Zanim zagłębisz się w Phalcon, powinieneś wiedzieć, że ze względu na jego naturę jako modułu PHP napisanego w C, jego konfiguracja nie jest tak prosta. To musi być zainstalowane i skompilowane przez administratora. W niektórych przypadkach musisz skontaktować się ze swoim dostawcą usług hostingowych, aby mógł to zrobić za Ciebie. Dość często jednak wiele firm hostingowych oferuje Phalcon po wyjęciu z pudełka. Co więcej, debugowanie jądra Phalcon jest dość skomplikowane. Z drugiej strony, jest naprawdę dobrze dopracowany i nie będziesz się obawiać zbyt wielu błędów. Jeśli naprawdę chcesz zagłębić się w Phalcon, zawsze możesz pobrać odpowiednie narzędzie i debugować jego wydajność. Szczegółowe instrukcje na ten temat można znaleźć na oficjalnej stronie projektu Phalcon.
Jest naprawdę szybki. Aby jednak uzyskać lepszy obraz, przyjrzyjmy się niektórym z dostępnych wzorców. Poniżej znajdują się wyniki z czwartego kwartału 2015 roku.
Jeśli zastanawiasz się na tym etapie, jak rozpocząć korzystanie z Phalcon, sugerujemy następujące kroki:
Jeśli masz jakiekolwiek problemy, internet jest pełen materiałów. Będziesz także potrzebował listy poleceń niezbędnych do instalacji i kompilacji Phalcon na Linux / Unix / Mac. oficjalna dokumentacja (dostępna w wielu językach), Phalcon i, oczywiście, znany i lubiany stackoverflow.com.
oficjalny blog
Strona na Facebooku
Kanał na Twitterze
Kanał Google Plus
Strona Github.
Phalcon zapewnia naprawdę wyjątkowe i świeże podejście do frameworków PHP i wierzymy, że wyróżnia się na tyle, by przynajmniej dać mu szansę.
Być może stanie się Twoim nowym narzędziem wyboru do szybkiego budowania zaawansowanych aplikacji?
Źródło EN: polcode.com