menu

pixelshark

AGENCJA
                        KREATYWNA
I interaktywna

pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark
strony www strony www strony www strony www strony www strony www
sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe
blockchain
blockchain

Web design – na czym polega?

Web design – na czym polega?

Przy aktualnych możliwościach technologicznych strona internetowa może przyjąć niemal dowolną formę. Niektóre witryny skupiają się głównie na treściach tekstowych, podczas gdy inne zaskakują bogactwem barw i dynamiką animacji. Web design to zbiór działań skoncentrowanych wokół projektowania strony w taki sposób, by była ona przydatna dla odwiedzających oraz zachęcała ich do kolejnych wizyt.

„Liczy się dobry plan” – pierwsze kroki web designu

Zaczynając pracę nad stroną internetową, trzeba odpowiedzieć sobie na kluczowe pytania:

  • jakie funkcje ma spełniać witryna?
  • Jak ma wyglądać? Jakie barwy, grafiki itp.;
  • Czy ma posiadać dynamiczne przyciski, formularze?
  • Do kogo adresujemy stronę? Kogo chcemy na niej gościć?
  • W jaki sposób chcemy przedstawić swój produkt lub usługę?
  • Jak strona internetowa może współtworzyć wizerunek firmy?

Po zakreśleniu ogólnych ram projektu można przejść do konkretów. Polega to na przygotowaniu kilku szkiców uwzględniających odpowiedzi na powyższe pytania. Obserwując strony www w Łodzi, przygotowane dla lokalnych firm, można zauważyć rozmaite trendy. Przykładowo serwisy przeznaczone dla dzieci i osób młodych, związane z zabawą mają najczęściej żywe barwy, dynamiczne elementy, czasem zaskakują niespodziankami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na tego typu witrynie umieścić mini-gierkę internetową, absorbującą uwagę odwiedzających.

Całkiem inaczej będą wyglądały strony www, prezentujące np. usługi kancelarii adwokackiej czy doradcy podatkowego. Takie witryny skupiają się na profesjonalnych treściach i są bardziej skromne w formie. Nie oznacza to, że brak im smaku – wręcz przeciwnie, są one bardziej wysublimowane. Mają wzbudzać zaufanie i ukazywać profesjonalizm, z jakim firma podchodzi do klientów.

Strony internetowe dla firm – jak należy je projektować?

Bardzo ważnym elementem, na którym skupia się web design, jest czytelność i funkcjonalność strony. Odnośniki muszą być widoczne, a nawigacja między podstronami intuicyjna. Kolejną ważną rzeczą będzie odpowiednie rozmieszczenie treści – strony internetowe dla firm muszą pokazywać internaucie podstawowe informacje i zachęcać go do pogłębienia wiedzy. Jeżeli przesadzimy w którąś stronę, uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego. Zbyt mało treści spowoduje, że odwiedzający uzna witrynę za bezwartościową i szybką ją opuści. Nadmiar tekstu i grafik wywoła natomiast uczucie chaosu i… odstraszy potencjalnego klienta.

Przygotowując strony internetowe dla firm, warto więc przeprowadzić wstępne badania – pokazać szkic witryny grupie osób oraz poprosić je o opisanie swoich wrażeń. Trzeba przy tym pamiętać, że strona tak naprawdę wcale nie musi podobać się samemu właścicielowi firmy – grunt, żeby to klienci dobrze się na niej odnajdywali. Tworząc strony www w Łodzi, kierujemy się najnowszymi trendami oraz używamy nowoczesnych technologii, co wpływa pozytywnie także na wydajność przygotowywanych witryn internetowych. To również bardzo ważny aspekt – strona musi się szybko ładować i płynnie działać na każdym urządzeniu, na którym klient może zechcieć ją wyświetlić.

Software house PixelShark

Strona internetowa to świetny sposób na zareklamowanie własnej firmy. Jest ona tak samo ważna, jak popularne dziś prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Dlatego nasza agencja interaktywnaw Łodzi oferuje stworzenie witryny nowoczesnej, która przyciągnie potencjalnych klientów i będzie przygotowana do późniejszych działań związanych z pozycjonowaniem, czyli SEO.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a co za tym idzie – zwiększy się świadomość o istnieniu Twojej działalności. Warto jest zatem postawić na stronę www wykorzystującą najnowsze technologie i modne szaty graficzne, co spowoduje stały napływ klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.