menu

pixelshark

AGENCJA
                        KREATYWNA
I interaktywna

pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark
strony www strony www strony www strony www strony www strony www
sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe
blockchain
blockchain

Strona internetowa, czyli Twoja wirtualna wizytówka

Papierowe wizytówki są znane ludzkości już od kilku wieków, a w celach czysto reklamowych zaczęły być używane nieco ponad 100 lat temu. Wszystko wskazuje jednak na to, że wkrótce mogą one odejść do lamusa. Dziś bowiem rolę wizytówki doskonale spełnia strona internetowa.

Projektowanie stron WWW dla jednoosobowych działalności

Powszechnie mówi się, że rekomendacje stanowią paliwo każdego biznesu. Wiedzą o tym szczególnie ci, którzy działają w pojedynkę i pracują na własny rachunek, a więc reprezentanci wolnych zawodów. Chętnie rozdają oni swoje wizytówki nowo poznanym ludziom, by ci w przyszłości odezwali się do nich z prośbą o ofertę. Każdy jednak wie, że kawałek papieru wsadzony do portfela lub wizytownika szybko odchodzi w niepamięć. Inaczej działają responsywne strony internetowe, do których dostęp mamy w każdej chwili. Taką witrynę można otworzyć na każdym urządzeniu – telefonie komórkowym, tablecie bądź laptopie. Wizytówkę papierową można łatwo zgubić bądź zapomnieć, gdzie się ją odłożyło. Strona internetowa z adresem w postaci imienia i nazwiska bądź nazwy firmy jest natomiast zawsze dostępna i dużo łatwiejsza do ponownego odnalezienia.

Czym powinna się charakteryzować strona – wizytówka?

Projektowanie stron WWW to złożony proces, który zazwyczaj zaczyna się od określenia podstawowych celów, jaki ma spełniać dana witryna. W przypadku internetowych wizytówek przede wszystkim chodzi o stworzenie pozytywnego wizerunku danej osoby bądź firmy oraz klarowne przekazanie podstawowych informacji. Jaka więc powinna być taka strona?

  • Czytelna

Wszystkie najważniejsze treści użytkownik powinien mieć zaserwowane na pierwszym planie i w skondensowanej formie. Najlepiej w formie odnośników, w które kliknie, gdy dane zagadnienie go zainteresuje.

  • Łatwa w nawigacji

Poszczególne przyciski i linki powinny być dobrze widoczne oraz najlepiej, aby kierowały do konkretnych podstron.

  • Przystosowana do różnych urządzeń

Responsywne strony internetowe dziś dużo lepiej spełniają swoją rolę niż ich „poprzedniczki” sprzed kilkunastu lat. Obecnie użytkownicy odwiedzają witryny przy pomocy przeróżnych urządzeń. Dobra strona wyświetli się poprawnie na każdym z nich.

  • Oferująca wartościowe treści

Strona internetowa, nawet jeżeli ma pełnić jedynie rolę wirtualnej wizytówki, powinna dostarczać użytkownikowi ciekawych, unikalnych treści. Dzięki temu firma będzie odbierana przez internautów jako profesjonalna. Przy okazji wpłynie to też pozytywnie na pozycje strony w wyszukiwarkach.

  • Zoptymalizowana

Projektowanie stron WWW powinno od samego początku skupiać się na ich optymalizacji. Pojęcie to oznacza m.in. ograniczenie niepotrzebnego kodu, co skraca czas ładowania się takiej strony. Zbyt długie oczekiwanie dla wielu internautów staje się łatwym pretekstem, by szybko wyłączyć witrynę i szukać interesujących ich treści gdzie indziej.

Jak wykorzystać stronę – wizytówkę w codziennej pracy?

Odnośnik do swojej strony internetowej warto zamieścić w stopce, dodawanej automatycznie do każdej wiadomości e-mail. Podczas rozmów telefonicznych – gdy nie widzimy klienta, ani on nas – dobrze będzie podać adres strony lub umówić się z rozmówcą, że wyślemy mu go SMS-em po zakończeniu połączenia. Dzięki temu potencjalny klient doczyta informacje, których nie zdążyliśmy przekazać, a może odkryje całkiem inny obszar naszej działalności, wzbudzający jego zainteresowanie. Z pewnością też nasza firma „zapisze się” w pamięci danej osoby, dzięki czemu będzie ona wiedziała, gdzie się zgłosić, gdy zdecyduje się skorzystać z oferty.

Software house PixelShark

Strona internetowa to świetny sposób na zareklamowanie własnej firmy. Jest ona tak samo ważna, jak popularne dziś prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Dlatego nasza agencja interaktywnaw Łodzi oferuje stworzenie witryny nowoczesnej, która przyciągnie potencjalnych klientów i będzie przygotowana do późniejszych działań związanych z pozycjonowaniem, czyli SEO.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a co za tym idzie – zwiększy się świadomość o istnieniu Twojej działalności. Warto jest zatem postawić na stronę www wykorzystującą najnowsze technologie i modne szaty graficzne, co spowoduje stały napływ klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.