menu

pixelshark

AGENCJA
                        KREATYWNA
I interaktywna

pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark
strony www strony www strony www strony www strony www strony www
sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe
blockchain
blockchain

Hosting – jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Jeżeli dla swojej strony internetowej lub sklepu nie jesteśmy w stanie lub nie chcemy zapewniać fizycznego serwera oraz solidnego łącza, musimy zdecydować się na hosting. Co decyduje o wyborze konkretnej firmy oraz oferty? Poniżej krótki poradnik dotyczący ofert hostingu.

Hosting – jak zdecydować?

Przeglądając oferty firm hostingowych, powinniśmy wziąć pod uwagę wiele aspektów, ponieważ każdy z nich w przyszłości może mieć wpływ na naszą pozycję w sieci. Przyjrzyjmy im się dokładniej.

Limit transferu

Niektóre z ofert mają określony limit transferu, a więc ilość danych, jaką mogą pobrać internauci z serwera w ciągu miesiąca. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pojęcie to nie dotyczy jedynie plików wideo czy obrazków, ale wszystkich danych. Samo wyświetlenie strony na urządzeniu użytkownika wymaga pobrania jej z serwera. Jeżeli więc na witrynie będzie duży ruch, a wybrana oferta będzie miała niski limit transferu, kolejne osoby nie będą w stanie wyświetlić strony. Warto więc dowiedzieć się – zanim wykupimy hosting – jakie firmy dają możliwość powiększenia transferu oraz z jaką dopłatą się to wiąże.

Pojemność dysku

Kolejna kwestia to ilość dostępnej przestrzeni dyskowej. Jest ona wyszczególniona przy każdej ofercie na hosting. Co decyduje o wyborze w tej kwestii? Z pewnością liczba podstron oraz obrazków bądź filmów wideo, które chcemy zamieścić na stronie. Ponadto musimy wziąć pod uwagę plany odnośnie rozwijania strony. Warto też uwzględnić fakt, czy nasi użytkownicy będą mieli możliwość założyć konto w ramach strony i zamieszczać tam własne treści, np. na forum internetowym lub w sekcji komentarzy. Każde nowe konto oraz post na forum będą zajmowały pewną ilość miejsca, zwłaszcza jeżeli internauta umieści w nich zdjęcie.

Przepustowość łącz i wydajność sprzętu

Im większe będzie obciążenie, wynikające z odwiedzin użytkowników, tym lepsze łącze oraz mocniejsze komputery musi posiadać firma hostingowa. Dotyczy to zarówno samych dysków twardych, jak i pamięci RAM.

Obsługiwane technologie i bazy danych

Powinniśmy dowiedzieć się – na etapie przeglądania ofert na hosting – jakie firmy obsługują technologie potrzebne nam do poprawnego działania strony. Może to być m.in. PHP, mySQL czy WordPress. Wszystko zależy od tego, co jest nam potrzebne do prowadzenia strony.

Konto pocztowe w firmowej domenie

Warto zwrócić szczególną uwagę na te oferty, które standardowo dają możliwość założenia konta pocztowego (do obsługi firmowej korespondencji). Adres mailowy w tej samej domenie, co adres strony, wygląda profesjonalnie i sprawia, że klienci nabierają więcej zaufania do firmy.

Wsparcie techniczne – formy kontaktu

Możliwość napisania maila bądź zadzwonienia i zgłoszenia ewentualnych problemów technicznych to podstawowa sprawa, jaką powinna zapewniać firma oferująca hosting. Jak zdecydować o tym, która z propozycji jest najbardziej atrakcyjna? Trzeba wziąć pod uwagę, czy wsparcie techniczne jest dostępne całą dobę, czy może tylko w niektórych godzinach i dniach. Część serwisów ma infolinie czynne np. do godz. 16. Jeżeli więc zauważymy problemy o 17, musimy czekać aż do następnego dnia rano, by je zgłosić.

Dodatkowe zniżki

Niektóre firmy do podstawowej oferty zapewniają od razu zniżki, np. na reklamę w Google AdWords. Warto o nie zapytać oraz uwzględnić ich wartość, gdy wybieramy ofertę.

Darmowy okres próbny

Jeżeli po przeanalizowaniu wszystkich punktów nadal nie możemy zdecydować pomiędzy dwiema bądź trzema ofertami, sprawdźmy czy dostępny jest darmowy okres próbny. Część firm go zapewnia, a więc np. przez 14 dni możemy przetestować, jak działa dany serwis.

Oferta przy przedłużeniu

Ostatnia, ale nie najmniej ważna sprawa, to kwestia oferty przy wznawianiu hostingu. Warto zapytać już na początku przedstawiciela firmy, jakich warunków cenowych możemy spodziewać się za rok. Może się bowiem okazać, że najkorzystniejsza oferta na dziś będzie bardzo droga przy wznowieniu. Wtedy konieczne będzie przeniesienie strony na inne serwery, a to zawsze wymaga wyłączenia jej na jakiś czas. Lepiej więc wybrać firmę, która w drugim i kolejnych latach nie zwiększa ceny w drastyczny sposób, nawet jeżeli oferta pierwszoroczna nie będzie najtańsza.

Naszym klientom na bardzo dobrych warunkach proponujemy hosting firmy hostIQ – w ramach wieloletniej współpracy możemy zaproponować bardzo dobre ceny.

Software house PixelShark

Strona internetowa to świetny sposób na zareklamowanie własnej firmy. Jest ona tak samo ważna, jak popularne dziś prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Dlatego nasza agencja interaktywnaw Łodzi oferuje stworzenie witryny nowoczesnej, która przyciągnie potencjalnych klientów i będzie przygotowana do późniejszych działań związanych z pozycjonowaniem, czyli SEO.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a co za tym idzie – zwiększy się świadomość o istnieniu Twojej działalności. Warto jest zatem postawić na stronę www wykorzystującą najnowsze technologie i modne szaty graficzne, co spowoduje stały napływ klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.