menu

pixelshark

AGENCJA
                        KREATYWNA
I interaktywna

pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark
strony www strony www strony www strony www strony www strony www
sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe
blockchain
blockchain

X korzyści z posiadania opisów produktów w sklepie internetowym

Prowadzenie sklepu internetowego jest – wbrew obiegowym opiniom – wysoce złożonym procesem, a na ostateczny sukces składa się wiele czynników. Jednym z nich będą opisy produktów, które czytają potencjalni klienci odwiedzający witrynę. Co zrobić, by zatrzymać ich na dłużej? Jak zostać rekinem internetu w branży e-commerce? Dziś pokażemy rolę opisów w sklepie internetowym i korzyści, jakie można dzięki nim osiągnąć.

Dłuższy czas przebywania na stronie

Ciekawe treści to jeden z głównych czynników, powodujących, że internauci dłużej pozostają na danej stronie. W przypadku sklepu będą to przede wszystkim opisy produktów, a także kategorii, w ramach których są one oferowane. Jeżeli natomiast użytkownik spędzi więcej czasu na danej witrynie, wzrasta szansa, że na nią powróci w przyszłości i zdecyduje się na złożenie zamówienia.

Wyższy poziom konwersji

sklepie internetowym, podobnie jak w sprzedaży stacjonarnej, konieczne jest uświadamianie klientom korzyści płynących z zakupu danego produktu. Przy osobistym kontakcie sprzedawca może w mniej lub bardziej zawoalowany sposób zachęcić daną osobę do podjęcia decyzji, posługując się rozmaitymi technikami. W sieci tego typu przekaz można natomiast „zaszyć” w opisie produktu, nadając mu odpowiednią formę oraz wplatając elementy perswazji.

Lepszy wizerunek sklepu

Przekazanie klientom fachowej wiedzy z dziedziny, w której się działa, to zawsze dobra okazja do budowania i wzmacniania swojego wizerunku jako profesjonalisty. Dlatego też jedną z odpowiedzi na pytanie „jak zostać rekinem internetu?”, jest: zadbać o odpowiednie opisy w swoim sklepie. Klientom przeglądającym produkty często przychodzą do głowy różne pytania dotyczące szczegółowych parametrów czy sposobu użytkowania danego artykułu. Jeżeli nie znajdą na nie odpowiedzi na Twojej stronie, pójdą gdzie indziej!

Wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania

Opisy produktów tworzą treść, która jest niezbędna, by algorytm wyszukiwarki „odczytał” daną witrynę jako wartościową. Strony pozbawione warstwy informacyjnej, ukazujące jedynie nazwy produktów, ich zdjęcia oraz odnośniki do kategorii, są skazane na niepowodzenie w walce o atrakcyjne pozycje w wynikach wyszukiwania.

Ograniczenie pytań o podstawowe parametry produktów

Jeżeli nie zadbamy o to, by klient mógł odczytać wszystkie najważniejsze informacje o produkcie z jego opisu, będziemy bombardowani telefonami i e-mailami z pytaniami o najprostsze parametry. Wiele razy okaże się – po udzieleniu informacji klientowi – że oferowany produkt „nie jest tym, czego szukał”. Gdyby jednak ten sam klient znalazł w opisie na stronie interesujące go dane, nie sięgałby on po telefon i tym samym nie zajmowałby czasu właściciela bądź pracownika sklepu.

Wejścia z wyszukiwarek na określone frazy

Precyzyjne torowanie sobie drogi do zainteresowanych klientów to jeden ze sposobów na to, jak zostać rekinem Internetu. Polega ono m.in. na sprawieniu, by wyszukiwarka wyświetlała naszą stronę w odpowiedzi na konkretne zapytanie klienta, np. dotyczące danego modelu lub typu produktu. Ogólna zasada mówi, że im bardziej złożoną frazę klient wpisuje w wyszukiwarce, tym bardziej może być zainteresowany produktem. W opisie na stronie powinniśmy więc umieścić również rozbudowane frazy kluczowe, które skierują do nas osoby zdecydowane na zakup, poszukujące konkretnie danej wersji produktu i wpisujące skomplikowaną frazę w okno wyszukiwarki.

Software house PixelShark

Strona internetowa to świetny sposób na zareklamowanie własnej firmy. Jest ona tak samo ważna, jak popularne dziś prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Dlatego nasza agencja interaktywnaw Łodzi oferuje stworzenie witryny nowoczesnej, która przyciągnie potencjalnych klientów i będzie przygotowana do późniejszych działań związanych z pozycjonowaniem, czyli SEO.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a co za tym idzie – zwiększy się świadomość o istnieniu Twojej działalności. Warto jest zatem postawić na stronę www wykorzystującą najnowsze technologie i modne szaty graficzne, co spowoduje stały napływ klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.