menu

pixelshark

AGENCJA
                        KREATYWNA
I interaktywna

pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark
strony www strony www strony www strony www strony www strony www
sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe
blockchain
blockchain

8 najczęściej popełnianych błędów przy tworzeniu sklepu internetowego.

1. Wolno działający sklep www.


Wolno działające sklepy internetowe to podstawowy błąd, jednak bardzo często występujący w nowych sklepach, ale również w tych obecnych na rynku przez jakiś czas. Należy pamiętać, że jeśli sklep wczytuje się ponad 3 sekundy większość odbiorców zrezygnuje z zakupu, sklep powinien nie uruchamiać się dłużej niż 1 sekunda. To także ważne z punktu widzenia pozycjonowania, gdyż coraz większą uwagę na to zwraca wyszukiwarka Google.


Wolne działanie sklepu może powodować kilka czynników:


a.) wolny hosting/serwer – pamiętajmy aby przed wyborem hostingu sprawdzić jego szybkość, dużo firm hostingowych oferuje tani hosting, który jest „przeładowany” czyli posiadają wielu użytkowników (zbyt wielu) na jednej maszynie, a inne firmy posiadają po prostu zbyt słaby sprzęt albo nie optymalnie skonfigurowane usługi. Najlepiej korzystać z doświadczonych firm hostingowych które oferują nowoczesne rozwiązania np. (dyski SSD). My polecamy firmę hostIQ (hostiq.pl) – który jest naszym wieloletnim partnerem i z pełną odpowiedzialnością możemy go polecić.


b.) Nieodpowiednie dobranie bądź przygotowanie oprogramowania sklepu internetowego – to również bardzo często pojawiający się problem, niewiedza osoby która tworzy sklep np. w oparciu o rozwiązania open source typu WordPress/WooCommerce poprzez szybkie wdrożenie np. darmowego szablonu i instalowanie wielu wtyczek może powodować bardzo wolne wczytywanie sklepu. Dlatego tak istotne jest duże doświadczenie oraz dobre przygotowanie agencji interaktywnej, która tworzy Państwa oprogramowanie.


c.) Pobieranie zbyt wielu źródeł zewnętrznych – pamiętajmy aby wczytywać jak najmniej zewnętrznych wtyczek/widget-ów czy innych bibliotek zewnętrznych – każde wczytanie zewnętrznego źródła będzie spowalniało wczytywanie sklepu.


d.) Zbyt duże zdjęcia – każdy użytkownik/administrator sklepu najczęściej wgrywa zdjęcia która ma pod „ręką” czyli najczęściej w dużym formacie, dlatego tak istotne jest odpowiednie przygotowanie oprogramowania sklepu aby automatycznie zmniejszał zdjęcia, optymalizował ich jakość i wielkości, a także zmieniał na najnowocześniejsze formaty np. webp które zajmują jak najmniej miejsca.


2. Brak dobrych zdjęć produktów.


Dobre zdjęcia to podstawa! Większość użytkowników sklepów internetowych czyta tylko odpowiednie parametry a nie czyta opisów, decyzję podejmuje po obejrzeniu zdjęć produktów. Dlatego tak istotne jest aby prezentować swoje produkty w sklepie www w dobrej jakości i dobrze prezentujące dany produkt. Warto zainwestować w profesjonalne przygotowanie zdjęć – które nasza agencja również oferuje.


3. Nieprofesjonalny wygląd sklepu internetowego.


Wielu właścicieli sklepów internetowych chce mocno ograniczyć budżet na stworzenie sklepu tworząc go np. na darmowych albo tanich szablonach. Niestety to nie jest wyjście, bardzo często te szablony zawierają wiele błędów, często mają już jakiś czas i nie są aktualizowane. Warto zainwestować kilka złotych więcej i zlecić wykonanie takiego szablonu czy też sklepu profesjonalistom. Pamiętajmy proszę, że zaoszczędzenie kilku złotych może spowodować poniesienie większych strat czy szybkie bankructwo sklepu – przez brak bądź małą ilość zamówień w Waszym sklepie internetowym.


4. Skomplikowany proces zamawiania produktów.


W wielu sklepach internetowych skomplikowany proces zamawiania produktów to trwoga wielu użytkowników. Pamiętajmy sam sklep to nie wszystko, odpowiednio przygotowany proces zamawiania jest kluczowy dla współczynnika konwersji Waszego sklepu. Użytkownik nie może się zastanawia ć co ma zrobić – musi po prostu to robić. To bardzo ważne w aspekcie UX i wysokości sprzedaży w Waszym sklepie internetowym.


5. Brak opinii o sklepie.


Około 80% osób przed zakupem czyta opinie o sklepie/produkcie, dlatego brak jakichkolwiek opinii o Waszej firmie/sklepie czy też produkcie może powodować u użytkowników nieufność. Zadacie pewnie pytanie? Jak mam mieć opinie skoro nic jeszcze nie sprzedałem bo w końcu to pierwszy – nowy sklep. To proste, poproście swoich znajomych do wyrażenia opinii na temat Was – Waszej firmy. Już pierwsze opinie na pewno wpłyną pozytywnie na odbiór Waszego sklepu. A później warto wdrożyć rozwiązania zachęcające użytkowników do wystawienia opinii. Np. poprzez proponowanie zniżki na następne zakupy po wystawieniu opinii. Naprawdę opinie (pozytywne) mogą znacząco zwiększyć sprzedaż w Waszym sklepie.


6. Niedopracowana polityka prywatności, regulamin.


Mam już profesjonalny sklep, brakuje mi regulaminu, polityki prywatności, co robię? Wielu użytkowników szuka darmowych wzorów albo kopiuje regulaminy i polityki z innych sklepów. Nie róbcie tego nigdy! Czy warto narazić się na wysokie kary bądź niską sprzedaż przez zaoszczędzenie kilkuset złotych? Naprawdę zachęcamy do zlecenia odpowiedniej kancelarii prawnej przygotowanie takiej polityki i regulaminu typowo pod Wasz sklep. Naprawdę to się Wam opłaci. Koszty przygotowania to średnio 300 – 500 zł.


7. Mało form kontaktu z danym sklepem internetowym.


Czym więcej możliwych form kontaktu ze sklepem tym więcej kontaktów ze strony użytkowników. Starajmy się nie ograniczać tylko do formularza kontaktowego, numer telefonu jest dla wielu użytkowników (tym bardziej starszych) bardzo istotny i zwiększa zaufanie do danego sklepu (nawet jak ktoś nie zadzwoni). Dlatego nie ograniczajmy się, dajmy wiele form, formularz, telefon, może skype? whatsap? a może meessenger? Czemu nie!


8. Sklep internetowy nie jest responsywny (dostosowany pod urządzenia mobilne).


UWAGA! Ruch w internecie generowany przez użytkowników smartfonów wynosi ponad 60%! Czyli więcej użytkowników przeszukuje sieć niż użytkownicy komputerów. Dlatego bardzo ważną kwestią jest odpowiednie przygotowanie sklepu pod urządzenia mobilne, Wasz sklep internetowy musi być responsywny – dostosowany pod powszechnie dostępne urządzenia mobilne. Niedostosowany sklep www pod urządzenia mobilne to nie tylko strata potencjalnych klientów ale także gorsze pozycje w wyszukiwarce Google – gdyż roboty Google również sprawdzają i „punktują” strony które są responsywne.

Software house PixelShark

Strona internetowa to świetny sposób na zareklamowanie własnej firmy. Jest ona tak samo ważna, jak popularne dziś prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Dlatego nasza agencja interaktywnaw Łodzi oferuje stworzenie witryny nowoczesnej, która przyciągnie potencjalnych klientów i będzie przygotowana do późniejszych działań związanych z pozycjonowaniem, czyli SEO.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a co za tym idzie – zwiększy się świadomość o istnieniu Twojej działalności. Warto jest zatem postawić na stronę www wykorzystującą najnowsze technologie i modne szaty graficzne, co spowoduje stały napływ klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.