menu

pixelshark

AGENCJA
                        KREATYWNA
I interaktywna

pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark
strony www strony www strony www strony www strony www strony www
sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe
blockchain
blockchain

Jak zostać programistą

Zawód programisty jest obecnie bardzo popularny. Kuszący jest nie tylko poziom zarobków, ale też możliwości rozwoju i benefity oferowane przez firmy informatyczne. W tym artykule podpowiadamy jak rozpocząć karierę w branży programistycznej.

Jak zostać programistą – studia

Jednym z najbardziej oczywistych kroków, które warto podjąć, żeby zostać programistą, jest ukończenie odpowiednich studiów. Spośród jakich kierunków oferowanych przez uczelnie możesz wybrać? W grę wchodzą przede wszystkim informatyka, inżynieria oprogramowania oraz inżynieria systemów. Jednak nie tylko te studia pozwolą Ci na rozpoczęcie kariery w branży informatyczne. Nowością na uczelniach wyższych są też kierunki, które łączą programowanie z innymi dziedzinami wiedzy. Są to na przykład neuroinformatyka (tworzenie sztucznej inteligencji pomagającej w lepszym funkcjonowaniu mózgu osobom w ciężkich chorobach) oraz bioinformatyka (przetwarzanie danych pozyskiwanych podczas badań układów biologicznych).

Jak zostać programistą – inne drogi do branży informatycznej

  • Samodzielna nauka

Programowania można się nauczyć, korzystając z ogólnodostępnych źródeł wiedzy, takich jak strony, blogi i fora internetowe, czy odpowiednie książki i artykuły. Taka samodzielna nauka wymaga jednak dużej dozy samodyscypliny. Jeżeli jesteś osobą zdeterminowaną i wytrwałą, to takie rozwiązanie może się u Ciebie sprawdzić. Jeżeli jednak wiesz, że do nauki potrzebujesz dodatkowej motywacji oraz mentora, który pokaże Ci, gdzie popełniasz błędy i udzieli wskazówek, to z pomocą przyjdą Ci specjalne kursy.

  • Kursy programowania

Jeżeli chcesz rozpocząć karierę w branży informatycznej, to możesz zapisać się na kurs prowadzony przez doświadczonych programistów. W internecie znajduje się wiele ofert tego rodzaju szkoleń. Do wyboru zazwyczaj będziesz miał dwie opcje: naukę online lub uczestnictwo w zajęciach prowadzonych stacjonarnie. Plusem takich kursów jest możliwość konsultowania się z wykładowcami i mentorami, a także możliwość współpracy z innymi osobami, które przygotowują się do zaczęcia kariery w branży IT.

Cechy programisty – czy sprawdzisz się w zawodzie programisty?

Jeżeli zastanawiasz się, czy praca w zawodzie programisty jest dla Ciebie odpowiednia, poniżej znajdziesz kilka cech, które podpowiedzą ci, czy jest to odpowiedni kierunek Twojej kariery.

1. Dokładność

Czasami zmiana jednej czy kilku liter w kodzie może doprowadzić do złego działania całego programu lub systemu. Właśnie z tego powodu programista powinien być osobą, którą cechuje duża dbałość o szczegóły.

2. Umiejętność szybkiego uczenia się

Branża informatyczna stale się zmienia. Techniki i narzędzia, które były wykorzystywane dwa lata temu, dzisiaj mogą być już całkowicie nieaktualne. Dlatego cechą programisty, pozwalającą mu przetrwać w ciągle zmieniającym się środowisku, jest gotowość na zmiany i sprawne przyswajanie nowej wiedzy. 

3. Cierpliwość

Nie od razu Rzym zbudowano. Czasami stworzenie danego programu czy systemu trwa kilka lub kilkanaście miesięcy. Dlatego ważną cechą programisty powinna być cierpliwość.

4. Umiejętność pracy w zespole Większość projektów w dzisiejszych czasach wymaga pracy kilku lub kilkunastu osób. W związku z tym cechą programisty powinny być umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne, które pomogą mu w efektywnej pracy z innymi ludźmi.

Software house PixelShark

Strona internetowa to świetny sposób na zareklamowanie własnej firmy. Jest ona tak samo ważna, jak popularne dziś prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Dlatego nasza agencja interaktywnaw Łodzi oferuje stworzenie witryny nowoczesnej, która przyciągnie potencjalnych klientów i będzie przygotowana do późniejszych działań związanych z pozycjonowaniem, czyli SEO.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a co za tym idzie – zwiększy się świadomość o istnieniu Twojej działalności. Warto jest zatem postawić na stronę www wykorzystującą najnowsze technologie i modne szaty graficzne, co spowoduje stały napływ klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.