W poprzednim wpisie zaczęliśmy zastanawiać się nad tym, jak stworzyć sklep internetowy. Ponieważ cyberprzestrzeń zaczyna odgrywać coraz większą rolę w naszym życiu, a zakupy w e-sklepach powoli stają się popularniejsze od odwiedzania fizycznych punktów sprzedaży, coraz więcej przedsiębiorców interesuje się możliwością zaistnienia w Internecie. Poprzednim razem wzięliśmy pod lupę absolutne podstawy – asortyment, wybór platformy oraz infrastrukturę. Dowiedziałeś się, że nie każdy produkt dobrze sprzeda się w sieci, poznałeś wagę personalizacji platformy oraz zrozumiałeś istotę contentu. W takim razie, co dalej, jeśli chodzi o budowanie sklepów internetowych?
Podczas rozważań nad tym, jak założyć sklep internetowy krok po kroku, nie można pominąć kwestii uiszczania opłaty. Jeszcze kilka lat temu, nie było zbyt dużego wyboru w zakresie płatności za zamówione przedmioty. Najczęściej wybieraną opcją była zapłata za pobraniem, ponieważ użytkownicy byli nieco nieufni w kwestii płacenia z góry w transakcjach internetowych. Dziś płatności te stały się codziennością – korzystając jedynie ze smartfona, opłacamy rachunki za mieszkanie, abonament telefoniczny, często też wręcz płacimy telefonem, korzystając z niego jak z karty płatniczej. Istnieje też wiele usług ułatwiających użytkownikom bezpieczne transakcje w Internecie, jak chociażby PayPal, Google Pay, BLIK czy YetiPay. Stworzenie sklepu internetowego gwarantującego klientom tego rodzaju udogodnienia z pewnością zaprocentuje w przyszłości,
Ponownie, myśl jak klient, kiedy zastanawiasz się nad tym, jak zbudować sklep internetowy. Wielu użytkowników woli zapłacić za przesyłkę z góry, dzięki czemu będą mogli wskazać paczkomat jako punkt dostarczenia, bez konieczności oczekiwania kuriera, któremu trzeba będzie jeszcze zapłacić za pobraniem. Niektórzy wolą płacić kodem BLIK, inni zwykłym przelewem, a jeszcze inni, podpinając swoje konto PayPal lub bezpośrednio podając numer karty płatniczej. Jeśli więc zastanawiasz się, jak zbudować sklep internetowy krok po kroku, to bez wątpienia musisz zaimplementować różne metody płatności. Wielu internautów rezygnuje z finalizacji transakcji, widząc, że sklep nie obsługuje preferowanego przez nich uregulowania opłaty. A ponieważ Twoja konkurencja nie śpi, to użytkownik z pewnością raz-dwa sprawdzi, czy w sklepie z podobnym asortymentem, który ma więcej metod płatności, znajdzie ten sam produkt. Taki klient już niestety do Ciebie nie wróci, zadbaj więc o to, aby nie dochodziło do podobnych sytuacji.
Od dawna wiadomo, że reklama w Internecie potrafi przynieść zdumiewające rezultaty przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym. Aby więc zapewnić sobie dobre „otwarcie”, warto zastanowić się nad kanałami docierania do potencjalnych klientów. Opcje, którymi warto się zainteresować, kiedy zachodzisz w głowę, jak założyć sklep internetowy, to:
To oczywiście nie są jedyne opcje, lecz to właśnie one pozwolą Ci na zdobycie największej liczby klientów w pierwszej kolejności. Pamiętaj, że tworzenie relacji z użytkownikami, pytanie ich (np. postując odpowiednie zapytania w mediach społecznościowych) o ogólne wrażenie dotyczące zakupów, prośba o sugestie, co chcieliby zobaczyć w ramach asortymentu lub jak ulepszyć samą witrynę, tworzy lojalność i poczucie więzi. Kiedy frapuje Cię pytanie o sklep internetowy – jak założyć oraz wypromować, to powyższe kanały komunikacyjne stają się niezwykle przydatne.
Pod pojęciem „optymalizacja” rozumiemy przede wszystkim dostosowanie witryny do wymogów wyszukiwarki Google, abyś pojawiał się na możliwie najwyższych pozycjach w organicznych wynikach wyszukiwania. Zwróć uwagę na to, że wielu użytkowników tak naprawdę nie potrzebuje widzieć reklamy Twojego sklepu, aby trafić na jego stronę. Czasami po prostu wystarczy, że internauta stanie w obliczu konieczności skorzystania z konkretnej usługi lub zakupu produktu. Pierwszym ruchem, jaki wykona, będzie wpisanie odpowiedniego zapytania w Google. Ważne więc, aby Twój sklep pojawił się na jednym z pierwszych pięciu miejsc (mało kto schodzi na niższe pozycje) na stronie wyszukiwania. Dzięki temu zwiększysz swoją szansę na poszerzenie grona klientów.
Jak zrobić stronę sklepu internetowego, aby była ona dobrze zoptymalizowana? Oczywiście w Internecie znajdziesz wiele cennych porad i wskazówek, lecz takie zajęcie wymaga sporo czasu, a jeśli zajmujesz się rozkręcaniem własnego biznesu, to prawdopodobnie czasu masz jak na lekarstwo. Idealnym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy zajmą się optymalizacją za Ciebie – albo nawet takich, którzy w Twoim imieniu wykonają cały sklep internetowy już dostosowany do wymogów wyszukiwarki.
Pixel Shark zajmuje się takimi usługami, jak wykonanie sklepu internetowego. Z nami nie dość, że zapewnisz sobie profesjonalnie wyglądający sklep dostosowany do zarządzania nawet wieloma tysiącami produktów, to jeszcze będziesz widoczny na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania.
Współpracując z Pixel Shark, stawiasz na profesjonalistów z ponad 15-letnim stażem w branży, dla których tworzenie sklepu internetowego krok po kroku jest prawdziwą przyjemnością. Nieustannie trzymamy rękę na pulsie, aby wiedzieć, jakie rozwiązania są obecnie najbardziej trendowane. Stawiamy na łatwość obsługi, przejrzystość i estetykę. Wychodzimy z założenia, że te trzy właściwości stanowią fundament infrastruktury sklepu. Gwarantujemy też ścisły i bezproblemowy kontakt, dzięki czemu na każdym etapie tworzenia sklepu internetowego, będziesz informowany o podejmowanych przez nas decyzjach. Tym sposobem nigdy nie będziesz musiał się zastanawiać nad tym, jak zrobić sklep internetowy samodzielnie.
Zachęcamy do kontaktu oraz do zapoznania się z naszym bogatym portfolio.