5 najbardziej absurdalnych aplikacji
24 września 2018

Phalcon framework

Czy uda się wykonać wysoce wydajna i skalowalna aplikację www w języku PHP na miarę np. aplikacji pisanej w języku C ?

Owszem, wykorzystując do tego stosunkowo młody framework we wzorcu MVC o nazwie PHALCON”. Wszelkie testy pokazują, że nie ma on żadnej konkurencji jeśli chodzi o szybkość i wydajność w porównaniu do wszystkich topowych dobrze znanych framework-ów.

Phalcon to framework z otwartym kodem który powstał w 2012 r. Zasadniczo każda struktura PHP twierdzi, że jest wyjątkowa, wymieniając pewne cechy, zasady projektowania lub nienaganną dokumentację jako dowód. Ale wśród wszystkich tych rozwiązań Phalcon jest wyjątkowy.

W przeciwieństwie do większości frameworków PHP, nie jest instalowany jako zwykły katalog, ale zamiast tego jest napisany w języku Zephir, parsowany do C, skompilowany i dostarczony jako rozszerzenie PHP oparte na C.

Celem tego podejścia było sprawienie, aby framworki były szybsze bez poświęcania funkcji i przejścia na mikroformy. Zadziałało? Zobaczmy.

W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy rozprzestrzenianie się framework-ów PHP. Pod pojęciem „struktura” rozumiemy właściwie ustandaryzowany zestaw gotowych narzędzi i komponentów, które przyspieszają rozwój aplikacji. Pomagają w pisaniu aplikacji, które mają zwartą, czytelną i łatwą do zrozumienia strukturę (w szczególności model MVC) i kod. Niestety wygoda ta ma swoją cenę. W większości przypadków im szerszy szkielet, tym bardziej wpływa on na wydajność końcowego produktu.

Chcę, aby moja mała aplikacja była szybka – czy oznacza to, że frameworki będą dla mnie bezużyteczne?

Absolutnie nie. Jeśli twoja aplikacja jest mała, a wydajność jest priorytetem, możesz użyć tzw. Microframeworks – mniejszych wersji większych frameworków, które mają na celu zapewnienie bardzo podstawowych funkcjonalności bez poświęcania wydajności. To może zadziałać. Ale co, jeśli nasza aplikacja będzie wymagać coraz bardziej złożonych komponentów w przyszłości, aby w pełni wykorzystać jej potencjał i rosnącą popularność? Jest szansa, że ​​będzie musiała zostać całkowicie przepisana przy użyciu innej, bardziej kompleksowej struktury.

Phalcon – idealna równowaga pomiędzy rozmiarem i wydajnością

Jeśli chodzi o tworzenie aplikacji – nie jesteś zadowolony z kompromisu, prawda? Jeśli tak rzeczywiście jest, powinieneś zdecydowanie przyjrzeć się Phalconowi. Ta konkretna struktura zapewni Ci wszystkie typowe cechy dużych i wszechstronnych frameworków, ale jednocześnie, ponieważ jest dostarczana jako moduł języka PHP oparty na języku C, jej skompilowane komponenty sprawiają, że jest znacznie szybszy niż te tradycyjne. napisane w czystym PHP. Wydajność odkładana na bok, podejście Phalcon do wielu typowych rozwiązań – takich jak wstrzyknięcie zależności lub usługi – znacznie różni się od tych powszechnie używanych przez większość frameworków PHP, co okazuje się być znacznie bardziej praktyczne. Innym ciekawym i godnym uwagi faktem jest to, że twórcy oprogramowania Phalcon stworzyli nowy język programowania wysokiego poziomu o nazwie Zephir w ramach projektu. Możesz dowiedzieć się więcej o tym tutaj.

Dlaczego Phalcon?

Jest wiele dobrych powodów, dla których powinieneś przynajmniej spróbować wypróbować Phalcon. Aby wymienić niektóre z najważniejszych:

  •  To najszybsza wersja frameworka PHP,
  •  Wykorzystanie zasobów serwera jest bardzo niskie,
  • Zapewnia wszystkie standardowe komponenty, w tym ORM (wbudowane wsparcie dla SQL i NoSQL), MVC, routery, REST, wtrysk zależności, cache, silniki szablonów, ACL i wiele więcej,
  • Może być stosowany zarówno jako mikro- i makroskładnik,
  • Dostarczana jest obszerna i jakościowa dokumentacja,
  •  Ciągły wzrost i dostęp do pomocy jest zapewniony dzięki rosnącej i niezwykle przyjaznej społeczności.
  • Obsługuje PHP7.

Czy Phalcon jest taki idealny?

Oczywiście, że nie, nic nie jest idealne. Zanim zagłębisz się w Phalcon, powinieneś wiedzieć, że ze względu na jego naturę jako modułu PHP napisanego w C, jego konfiguracja nie jest tak prosta. To musi być zainstalowane i skompilowane przez administratora. W niektórych przypadkach musisz skontaktować się ze swoim dostawcą usług hostingowych, aby mógł to zrobić za Ciebie. Dość często jednak wiele firm hostingowych oferuje Phalcon po wyjęciu z pudełka. Co więcej, debugowanie jądra Phalcon jest dość skomplikowane. Z drugiej strony, jest naprawdę dobrze dopracowany i nie będziesz się obawiać zbyt wielu błędów. Jeśli naprawdę chcesz zagłębić się w Phalcon, zawsze możesz pobrać odpowiednie narzędzie i debugować jego wydajność. Szczegółowe instrukcje na ten temat można znaleźć na oficjalnej stronie projektu Phalcon.

Kilka słów o prędkości

Jest naprawdę szybki. Aby jednak uzyskać lepszy obraz, przyjrzyjmy się niektórym z dostępnych wzorców. Poniżej znajdują się wyniki z czwartego kwartału 2015 roku.

Jak rozpocząć przygodę z Phalconem?

Jeśli zastanawiasz się na tym etapie, jak rozpocząć korzystanie z Phalcon, sugerujemy następujące kroki:

Jeśli masz jakiekolwiek problemy, internet jest pełen materiałów. Najważniejsze z nich to oficjalna dokumentacja (dostępna w wielu językach), Phalcon i, oczywiście, znany i lubiany stackoverflow.com.

Jeśli chcesz być na bieżąco – śledź:

    Witryna Phalcon

    oficjalny blog
 Strona na Facebooku
Kanał na Twitterze
Kanał Google Plus
Strona Github.

Phalcon zapewnia naprawdę wyjątkowe i świeże podejście do frameworków PHP i wierzymy, że wyróżnia się na tyle, by przynajmniej dać mu szansę.

Być może stanie się Twoim nowym narzędziem wyboru do szybkiego budowania zaawansowanych aplikacji?

Źródło EN: polcode.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *